Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Wtorek, 12 grudnia 2017 r.

Adelajdy, Aleksandra, Bartosza, Franciszki, Gościwita, Joanny, Konrada, Konstancjusza, Maksencjusza, Łazarza Czytania z Pisma Świętego: Iz 40,1-11; Ps 96,1-3.10-13; Mt 18,12-14 Jak się wam wydaje: Jeśli komuś, kto posiada sto owiec, zabłąka się jedna owca, to czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu w górach i nie pójdzie, aby szukać tej, która zginęła? A jeśli ją znajdzie, to, zapewniam was, będzie się z niej cieszył bardziej niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu, które się nie zabłąkały. Tak przeto nie pragnie Ojciec wasz, który jest w niebie, aby zginął którykolwiek z tych małych.

Biblia Warszawsko-Praska, Mt 18,12-14

Siostra Symeona od Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia

W kilka godzin po tym jak przestało bić szlachetne serce Siostry Symeony, doskwiera dojmujące poczucie zagubienia. W pamięci uparcie powraca jeden kadr: młodej dziewczyny, zakonnicy leżącej krzyżem na środku kościoła, w uroczystym dniu wieczystego ślubowania Jezusowi. Radosny, piękny dzień, radosne piękne życie Siostry Symeony, życie dla Chrystusa świadectwo wiary i umiłowania Pana całym sercem. Radośnie zawsze nawet w potwornych cierpieniach długotrwałej choroby nikt, nigdy nie usłyszał słowa skargi, smutku.

Toczyłyśmy wielogodzinne rozmowy o naszych, chrześcijańskich sprawach. Wysłuchiwała z anielską cierpliwością najbardziej buntowniczych myśli i spokojnie wprowadzała na drogę wiary, którą sama podążała.

Droga Jej wiary była piękna, szeroka, jasna i zachwycająca. Kochała ludzi, lubiła z nimi być, często powtarzała za Janem Pawłem II: „człowiek drogą kościoła”.  Nic nie było dla Niej trudne a wszystko radosne. Została wybrana, zawołana przez Jezusa i pobiegła za Nim szczęśliwa i uśmiechnięta aby we wspólnocie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia przemieniać ten świat na chwałę Pana, oddała Jezusowi całe serce. Zawsze z nadzieją, zawsze z miłością.

W jednym z ostatnich listów napisała: „niech WIARA zagości, niech NADZJEJA zagości, niech MIŁOŚĆ zagości w nas. Całym sercem życzę by Jezus prowadził nasze codzienności do wiecznego Królestwa w Niebie”.

Krystyna Lachowicz

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »