"Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam"

wyznanie wiary

Wtorek, 19 września 2017 r.

Dezyderiusza, Dezyderego, Eliasza, Januarego, Konstancji, Marii, Marty, Palomy, Teodora, Zuzanny Czytania z Pisma Świętego: 1 Tm 3,1-13; Ps 101,1-3.5-6; Łk 7,11-17 A potem udał się do miasteczka Naim. Szli z Nim uczniowie Jego i wielki tłum ludzi. Kiedy już zbliżył się do bramy miasta, wynoszono pewnego zmarłego, który był jedynym synem kobiety wdowy. Towarzyszył jej wielki tłum ludzi z miasta. Jej widok wzruszył Pana do głębi. Powiedział tedy do niej: Nie płacz! A gdy podszedł i dotknął mar, ci, co je nieśli, zatrzymali się. On zaś powiedział: Młodzieńcze, rozkazuję ci, wstań! Wtedy zmarły usiadł i począł mówić. I oddał go jego matce. Wszystkich zaś ogarnęło przerażenie. I chwalili Boga mówiąc: Jakiś wielki Prorok pojawił się wśród nas! Bóg nawiedził swój lud! I rozeszła się ta wieść o Nim po całej Judei i po całej tamtejszej okolicy.

Biblia Warszawsko-Praska, Łk 7,11-17

Sylwy

73. rocznica Powstania Waszawskiego. Wieczna cześć, pamięć i chwała Powstańcom

2017-07-31, Zdzisław Godlewski "Felek", foto Christiani

Mój wujek Zdzisław Godlewski preudonim "Felek" walczył w "Parasolu". Poległ 15 września na Okrąg nie udało mu się wycofać na drugi brzeg i oddał swoje młode życie. więcej »

Znów pastor zamordowany w Indiach. Nie zabijajcie chrzescijan!

2017-07-20, KL

Zamordowanie pastora Sultana Masih miejscowy ordynariusz katolicki bp Franco Mulakkal uznał za atak na całą wspólnotę chrześcijańską. więcej »

Boże Ciało to radość ze wpólnego, publicznego wyznania wiary.

2017-06-14, KL

Cztery lata temu właśnie w uroczystość Bożego Ciała zainaugurowaliśmy stronę internetową fundacji Christiani. Chcieliśmy dać świadectwo wiary w Jezusa w sieci. więcej »

Zesłanie Ducha Świętego to pamiątka narodzin Kościoła: powszechnego, jednego, Chrystusowego.

2017-06-04, KL

Jaki jest Kościół w 2017 roku ? Chrześcijanie w Polsce, chrześcijanie w Indiach, chrześcijanie na  Litwie. Czy przypominamy przepełnioną braterską miłością pierwszą wspólnotę jerozolimską? więcej »

Mojej Mamie

2017-05-26, KL

Dziś rano sprzedawca zachęcał mnie w sklepie do kupienia dla Mamy wedlowskiego torciku i tyle jest konwalii... Ale moja Mama jest już na niebieskich pokojach i nie dam jej dziś konwalii. Pomodlę się i mam nadzieję, że moja Mama przeżywszy swoje życie na tym świecie najpiękniej jest pod troskliwą opieką Jezusa i Maryi. Jezu ufam Tobie. więcej »

2 kwietnia 2017 o godz. 21.37 wspólna modlitwa w Warszawie w 12 rocznicę śmierci św. Jana Pawła II papieża

2017-04-02, KL

W ciepły wiosenny wieczór modliliśmy się na Placu Piłsudskiego w Warszawie. Modlitwie przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz. więcej »

1 kwietnia 2017 w Warszawie Droga Krzyżowa za prześladowanych chrześcijan

2017-03-28, KL

Spotykamy się 13.30 przy Kościóle św. Klemensa na ul. Karolkowej 49. Pokażmy naszą braterską więź z prześladowanymi za wiarę w Chrystusa. więcej »

Papież Franciszek chece jechać do Sudanu Południowego wraz z anglikańskim arcybiskupem Canterbury, Justinem Welbym.

2017-02-28, KL

Papież mówi, że w ekumeniźmie ważniejsze od dialogu teologów jest praktyczne braterstwo. więcej »

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »