Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Czwartek, 24 maja 2018 r.

Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana Amalii, Dagmary, Dawida, Franciszka, Jana, Joanny, Ludwika, Marii, Mileny, Oriona, Wincentego, Zuzanny Czytania z Pisma Świętego: Jr 31, 31-34; albo Hbr 10, 11-18; (Ps 110 (109), 1bcde. 2-3 (R.: por. 4b)); (Mk 14, 22-25) A kiedy jedli, Jezus wziął chleb, pobłogosławił go, połamał i rozdał im mówiąc: Bierzcie, to jest moje ciało. Potem wziął kielich i dzięki czyniąc dawał im. I pili z niego wszyscy. I powiedział do nich: To jest moja krew, [krew] Przymierza, która będzie wylana za wielu. Zaprawdę mówię wam, że już nie będę pić z owocu winnego krzewu aż do owego dnia, w którym wypiję nowy [kielich] w królestwie Bożym.

Biblia Warszawsko-Praska, Mk 14,22-25

155-rocznica Powstania Styczniowego. Dla ciebie Polsko, dla twej wolności i chwały.

2013-07-02, MLS

„Wszyscy, którzy wówczas w 1863 roku zrywali się do walki z potworną przemocą,z nieporównaną przemocą, ci wszyscy zdawali sobie sprawę z tego co im grozi. I dlatego czyny ich mają wewnętrzną wielkość (…). I dlatego my nie możemy przejść wobec Powstania Styczniowego mimo.” (bł. Jan Paweł II)

Dla uczczenia pamięci Powstańców z 1863 roku  przygotowana została wystawa o bohaterach tamtych czasów z Piotrkowa Trybunalskiego i okolicznych ziem.    

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA WYSTAWY: „DLA CIEBIE POLSKO, DLA TWEJ WOLNOŚCI I CHWAŁY”

/assets/pdf/wystawa.pdf

 wystawa.pdf

MLS 

Plansze z wystawy „DLA CIEBIE POLSKO, DLA TWEJ WOLNOŚCI I CHWAŁY”

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »