Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Wierzę w jeden świety,powszechny i apostolski Kościół.

wyznanie wiary

Piątek, 19 października 2018 r.

wspomnienie dowolne błogosławionego Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika Ferdynanda, Gabriela, Izaaka, Jana, Kleopatry, Laury, Lucjusza, Pawła, Ziemowita Czytania z Pisma Świętego: Ef 1, 11-14; Ps 33 (32), 1-2. 4-5. 12-13; Łk 12, 1-7 A gdy tysięczne tłumy cisnęły się do Niego, tak że jedni po drugich deptali, począł mówić do swoich uczniów: Strzeżcie się kwasu faryzeuszy, to jest obłudy. Nic bowiem nie jest zakryte, co nie miałoby być objawione; nic nie jest tak tajemne, żeby nie miało stać się znane. To bowiem, co powiedzieliście w ciemności, będzie opowiadane przy pełnym świetle, co szeptaliście w izbie na ucho, będzie rozpowiadane na dachach. A Ja, przyjaciele moi, mówię wam: Nie lękajcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem już nic więcej nie mogą uczynić. Pokażę wam, kogo macie się bać: bójcie się Tego, który, pozbawiwszy [was] życia, jest w mocy posłać [was] także na wieczne zatracenie. Tak, mówię wam, tego się bójcie! Czyż bowiem nie sprzedają pięciu wróbli za dwa miedziaki? A jednak żaden z nich nie jest zapomniany przez Boga. Co więcej, nawet wszystkie włosy na waszych głowach są policzone. Nie bójcie się więc. Jesteście warci więcej od wielu wróbli.

Biblia Warszawsko-Praska, Łk 12,1-7

"czas to miłość" | "time is love"
kard. Stefan Wyszyński

  • Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrysusa w Kandhamal.
    więcej »
  • 5 lat strony www Fundacji Christiani
    W uroczystość Bożego Ciała w 2013 roku rozpoczęliśmy publikowanie strony www Fundacji Christiani. Dziękuję kolegom którzy poświęcają codziennie uwagę i czas aby ta strona była żywym świadectwem naszej wiary w Chrystusa. więcej »
Christiani
Pażdziernik 2018. Weź Różaniec i módl się codziennie prosi papież Franciszek.

2018-09-30, KL

Proszę was, abyście w październiku modlili się w intencji Kościoła, aby Najświętsza Maryja Panna i Michał Archanioł bronili go przed działaniem złego ducha, który atakuje i dzieli wspólnotę wierzących – to zachęta, którą Papież Franciszek skierował do całego Ludu Bożego. “ Ojciec Święty prosi wszystkich wiernych o zwiększony wysiłek modlitewny, zarówno osobisty, jak i wspólnotowy. Zaprasza do modlitwy na różańcu każdego dnia, aby Najświętsza Maryja Panna pomogła Kościołowi w tym czasie kryzysu – powiedział o. Fornos. - Wiemy, że Dziewica Maryja pozostała pod krzyżem Jezusa, również wtedy, gdy apostołowie uciekli. Ona pomaga nam trwać razem z Jezusem pod krzyżem. Papież prosi również o modlitwę za wstawiennictwem Michała Archanioła, aby bronił Kościoła przed atakami złego ducha. ” więcej »

Polska
Papież Franciszek: "odwiedziłem trzy kraje duchowo i historycznie związane z Polską"

2018-09-29, KL

Papież Franciszek dzień po powrocie z podróży na Litwę, Łotwę i do Estonii powiedział Polakom podczas środowej audiencji generalnej, że zachowuje wspomnienia z wizyty w tych krajach „historycznie i duchowo związanych z Polską”. Zwracając się do Polaków Franciszek podkreślił: „Dziękuję wszystkim, którzy towarzyszyli mi w modlitwie podczas mojej podróży. Zachowując w sercu doświadczenie tej wizyty w krajach historycznie i duchowo związanych z Polską, zawierzam Matce Miłosierdzia z Ostrej Bramy was, wasze rodziny i waszą Ojczyznę”. „Moja wizyta odbyła się w kontekście znacznie różniącym się od tego, jaki napotkał święty Jan Paweł II” - podkreślił przywołując pielgrzymkę polskiego papieża przed 25 laty. Franciszek wyjaśnił: „Moją misją było to, by na nowo głosić tym narodom radość Ewangelii i rewolucję miłosierdzia, czułości, gdyż wolność nie wystarcza, by nadać sens i pełnię życiu bez miłości, miłości, która płynie od Boga”. więcej »

Orisa (Odisha) Indie

PL

Nasi bracia w Kandhamal bradzo ucierpieli z powodu cyklonu Titli. Okażmy im nasze wsparcie.

2018-10-14, KL

Właśnie dostałam wiadomość od księdza Madana, który miał na zaproszenie Fundacji Christiani przyjechać do Polski w listopadzie. Odwołał swój przyjazd ponieważ teraz musi być w swojej parafii. Ucierpieli oni bardzo z powodu cyklonu Titli, który w tych dniach uderzył we wschodnie wybrzeże Indii także w stan Orisa właśnie w rejon Kandhamal. Wichura wyrządziła duże szkody zniszczyła wiele domów w parafii w św.Pawła w Baliguda, którą się opiekujemy. Ksiądz Madan pisze, że będzie im pomagał w staraniach o uzyskanie odszkodowań ale to długa droga. Musimy im teraz okazać nasze wsparcie. Podzielmy się z nimi tym co mamy. Numer konta Fundacji Christiani: 21 1140 1010 0000 5432 3600 1001. Pamiętajmy o nich w naszych codziennych modlitwach.KL więcej »

Pamiętamy o naszych braciach żyjących w Kandhamal.

2018-10-10, KL

Arcybiskup John Barwa ordynariusz diecezji Cuttack-Bhubaneswar w Indiach prosi chrześcijan w Polsce o codzienną modlitwę za wyznawców Chrystusa w Kandhamal. więcej »

EN

Credo in unum sanctam catholicam et apostolicam ecclesiam
Message and appeal on the Odisha Martyrs’ Day

2016-08-30, JW

A sign of brotherly love of the universal church – that is why Christians in Poland want to join the celebrations of the Odisha Martyrs’ Day observed on August 30 in India. więcej »

BHASHA SINGH Excluded From The Excluded Why can’t we accept that being Dalit is just as difficult when one is not a Hindu?

2016-04-21, KL

Former Chief Justice of India V.N. Khare says, “As the matter is still in court, we have to wait for the final order, but the PIL has certainly raised strong legal points. The apex court would certainly be looking at the issue from the perspective of equality and justice.” But the case has been pending since the turn of the century and there’s nothing to suggest that the court will conclude the hearing in a hurry. A despondent advocate, Mustaque Ahmed, feels this is an open-and-shut case of injustice and wishes the Supreme Court had not been so slow. “Caste discrimination is everywhere; it is in the genes of our Indian society. Whichever religion we go to, we are deemed to be Dalits.”Franklin Caesar Thomas, Convenor of the National Council of Dalit Christians więcej »

SYLWY

Katolicy Indii proszą o beatyfikację męczenników z Odishy

2018-08-30, KL

Katolicy Indii napisali list do papieża Franciszka, w którym proszą o szybką beatyfikację męczenników z Odishy. 30 sierpnia w całych Indiach obchodzony jest Dzień Męczenników z Odishy. więcej »

SZTUKA

Wydarzenie
"3 x Niepodległa w Muzeum Narodowym w Warszawie"

2018-02-10, KL

Wydarzenie:"3 x Niepodległa w Muzeum Narodowym w Warszawie": "Paderewski" (17.02.–20.05.20 r.) , "Józef Brandt" (22.06–30.09.2018 r.), "Niepodległa 1918" (26.10.2018–27.01.2019 r.) więcej »

KONTAKT

Wyślij wiadomość, jeśli masz ciekawą informację i chcesz się nią z nami podzielić...

Dalej »